Početna » Pratili smo All England 2013 i analizirali muško finale - cijela Europa slavi i oprašta se od Tine Baun

VIJEST
na BWF stranici

REZULTATI
FINALA

Dvije Danske zvijezde koje su rekle zbogom badmintonu: Tine Baun (2013) i Camilla Martin (2004)

SVIMA BIH PREPORUČIO DA POGLEDAJU MEČEVE FINALA

TINE BAUN

(6.BWF)

VIDEO ŽENSKO FINALE

Iz uvoda: "All England smatramo najjačim turnirom u badmintonu. Iako kasnimo sa izvještajem gotovo tjedan dana nismo htjeli propustiti po mnogo čemu poseban turnir. Ovakav kraj za Tine Baun (33) malo tko je očekivao. Oproštaj od aktivnog bavljenja najavila je upravo na ovom najprestižnijem natjecanju koje joj je donijelo najviše radosti pošto ga je osvojila već dva puta, 2008. i 2010. godine. Porazom u prvom kolu prvih dviju igračica sa BWF rang liste Tinine šanse su jako porasle, ali opet nitko nije očekivao ovakavu završnicu. Ni teško 1/2 finale koje je dobila sa 24:22 19:21 21:19 protiv odlične Koreanke Ji Hyun Sung (koja je pobjedila olimpijsku pobjednicu Li Xuerui već u prvom kolu) nije joj oduzelo snagu i determiniranost. Tina je sa napadačkom i snažnom igrom u svojem zadnjem meču uspjela postati najstarija pobjednica All Englanda, i to preko najmlađe finalistica u povijesti, te trostruke juniorske prvakinje svijeta Ratchanok Intanon (18), dobivši je sa 21:14 16:21 21:10.

(2.BWF)

Lee Chong Wei, ove godine već sa dva osvojena turnira Super Serije i do ovoga turnira neporažen, sa 'scorom' od 9:0. Imao je težak start na All Englandu, sa Wong Wi Ki-om iz Hong Konga provukao se sa 13:21 21:6 23:21. U finalu ga je dočekao 189 cm visoki Chen Long kojemu je ovo bilo prvo finale All Englanda. U 1/2 finalu je dobio Jan O Jorgensena sa 21:19 22:20.
German Open koji je osvojio tjedan prije ovog turnira, Chen Longu je bio dobar uvod i priprema. 6 pobjeda u nizu pokazatelj su velike forme. Plus ovih peta pobjeda, uključujući i ovo finale protiv Lee Chong Wei-a kojeg je dobio na impresivan način sa 21:17 21:18 pokazuju da Lin Dan ima dostojnu zamjenu. U međusobnim susretima rezultat je '6:7 koji je još uvijek na strani LCW-a.

VIDEO MUŠKO FINALE

Analiza meča

(Muški pojedinačno)

Chen Long (2) - Lee Chong Wei (1)

Prvi gem

7:0
Long je krenuo odlučno, dok se LCW bavio linijama i sucima.
Početak su odredili precizni dijegonalni smashevi, kontrola igre, snaga i brzina visokog Kineza.

Lee Chong Wei pokušavao se preciznom igrom vratiti u meč,
što je rezultiralo rezultatu 3:7.
Veliki broj navijači također je pokušavao dići LCW-a,
ali Chen Long opuštenošću i determiniranošču, svojom agresivnom i napadačkom igrom
ne misli izgubiti ritam i brzo je bilo
11:5 i interval.

Dominacija se nastavila sve do 15:7.
Kako je Long postavio visoki ritam; što svojom visinom, brzinom i spremnošću svakako može;

sa odličnim i preciznim smashavima;
održao je priključak i okrenuo je meč na svoju stranu.

17:16

17:17

Ali, agresivost i koncentracija, uz ponovno nevjerojatnu obranu i kontranapade,
održava ritam i strpljivo čeka svoju priliku.

18:18

Na agresiju osvaja sljedeća tri poena, i
stvarno ih vrijedi pogledati.
Kao i Lin Dan odlučujuće poene odigrao je nevjerojatno,
koncentriranim napadima
osvojio je najveći turnir koji Taufik Hidayat nikad nije osvojio.
Tine Baun tri puta, Chen Long po prvi puta.
Stvarno velika stvar, ali i velika igra.

Chen Long - Lee Chong Wei

21:18

TONTOWI AHMAD/LILIYANA NATSIR

(2.BWF)

Turnir su osvojili, ali nije im bilo lako. Preživjeli su 1/4 finale protiv Poljaka Nadiezde Ziebe i Roberta Mateusiaka koje su dobili sa 12:21 21:14 21:18, te u 1/2 finalu protiv sunarodnjaka, brata i sestre Markis Kido/Pia Zebadiah sa nevjerojatnih 18:21 22:20 22:20. Izgleda da su najlakši posao imali u finalu protiv olimpijskih pobjednika Zhang Nan i Zhao Yunlei. Rezultat je bio 21:13 21:17.