Početna » Zvonimir Đurkinjak i Staša Poznanović obilježili su 12.Croatian International

Zvonimir Đurkinjak i Staša Poznanović obilježili su 12.Croatian International

12. Croatian International tip je turnira na kojem mlađi igrači skupljaju iskustvo ali i bodove za bolju poziciju na svjetskoj rang-listi. Za naše najuspješnije natjecanje do sada. Staša Poznanović i Zvonimir Đurkinjak najbolji su igraći turnira oboje sa zlatom u mješovitim parovima i srebrom u parovima. Staša u paru sa Mateom Čičom a Đuro sa Zvonimirom Hoelblingom. Dečki su bili vrlo blizu ali na žalost svih gledatelja u maloj dvorani Doma sportova treći su gem izgubili sa 24:22 od prvo rangiranog para iz Walesa Jamesa Phillipsa i Joea Morgana.

Mješoviti parovi naša je najuspješnija disciplina. Zvonimir Đurkinjak i Staša Poznanović koji su osvojili turnir te mješoviti par Zvonimir Höelbling i Andrea Žvorc koji su došli do četvrt finala to su pokazali i opravdali su očekivanja. Staša i Đuro dominirali su turnirom što je znak dobre forme i to redom Welšane Joe Morgana/Kerry Ann Shepard 21:10 21:13; Čehe Jakuba Bitmana/Alzbeta Basova 21:12 21:7, prve nositelje Irce Sam Magee/Chloe Magee 21:15 21:9 i u finalu druge nositelje Romana Zirnwalda/simone Prutsch 21:12 24:22.

U ženskim parovima Staša Poznanović i Matea Čiča izgubile su finale u tri gema od prvih nositeljica i 30-ih sa svjetske rang liste Nicole Grether i Charmaine Reid 11:21 21:16 21:10, istog para koji je u 1/2 finalu bio poguban sa hrvatsko/slovenski par Andrea Žvorc/Silvestar Špela. Matea i Staša nisu imale lagan žrijeb ali su pokazale dobru formu sa Europskog prvenstva pobjedivši engleskinje Tracey Baker/Catherine Grant 21:8 24:22, zatim Kana Ito i Hitomi Oka par iz Japana 21:11 12:21 2121:17 te u 1/2 finalu druge nositeljice ruskinje Irinu Khlebko/Kseniu Polikarpovu sa 21:13 15:21 21:18.

U pojedinačnom dijelu Neven Rihtar bio je naš najbolji pojedinac ušavši u 1/4 finale. Prošavši kroz kvalifikacije u galvnom je turniru svladao prvo Slovaka Jana Fila, a potom u dugome meču Čeha Tomasa Koprivu. Vladimir Malkov bio je ipak pretvrd orah za Nevena, iako je dobio prvi sa 21:17 slijedeće je dva lagano izgubio; 14:21 4:21.
Andrea Žvorc nakon uvjerljive pobjede nad Norvežankom Kverno vrlo nesretno je izgubila slijedeći meč 1/8 finala protiv Engleskinje Fontaine Chapman nakon vodstva 21:14 18:15. Konačno je bilo 18:21 18:21.