Početna » KRATKI SAŽETAK BADMINTONA U 2010 GODINI & Sažetak sa China i Hong Kong Opena

KRATKI SAŽETAK BADMINTONA U 2010 GODINI & Sažetak sa China i Hong Kong Opena

Kao prvi na BWF listi (30.12.2010) u sljedeću godinu ulaze mješoviti par Thomas Laybourn & Kamilla Rytter Yuhl iz Danske default.aspx?id=379, Danski muški par Mathias Boe & Carsten Mogensen, Tajlandski ženski par Wen Hsing Cheng & Yu Chin Chien, Lee Chong Wei iz Malezije, te Wang Xin iz Kine. Zanimljivo je da nitko od njih osim Danskog mixa koji je osvojio Europsko prvenstvo nije osvojio ni kontinentalno ni svjetsko natjecanje.

Početi ćemo sa zadnja dva turnira Super serije u 2010 godini:

1. Na Yonex Sunrise Hong Kong Open Super Series 2010 imali smo 5 različitih pobjednika u pet kategorija.

Nama dobro poznati Danci Joachim Fischer & Christinna Pedersen dobili su mix parove, Malezijac Lee Chong Wei muški singl, Indijka Saina Nehwal ženski singl, Kineskinje Wang Xiaoli & Yu Yang ženske parove, te muški par Jung Jae Sung & Lee Yong Dae iz Južne Koreje.
Fischer & Pedersen (6) dobili su Poljski par Robert Mateusiak & Nadiezda Zieba u 1/4 finalu, zatim Kineski par Zhang Nan & Zhao Yunlei (5) rezultatom 22:20 14:21 22:20 u 67 minuta.
Wang Xiaoli & Yu Yang dobile su prve nositeljice Cheng Wen Hsing & Chien Yu Chin iz Kineskog Taipeha lagano sa 21:11 21:12 u samo 25 minuta.
Zlatni sa Azijskih Igara Markis Kido & Hendra Setiawan (2) iz Indonezije protiv Koreanaca Ko Sung Hyun & Yoo Yeon Seong tražili su prvu pobjedu u Super Seriji ove Sezone, oni su ujedno i aktualni Olimpijski pobjednici 2008, ali Koreanci su bili jači i dobili su ih sa 21:19 14:21 23:21 & ne baš lako u 52 minute. Jung Jae Sung & Lee Yong Dae najteži posao napravili su u četvrtak u 1/4 finalu kada su dobili Svjetske prvake Cai Yun & Fu Haifeng sa 21:19 21:16, a za Kineze ispalo je vrlo loše jer ni jedan kineski par nije ušao u 1/4 finale. Drugi kineski par Chai Biao & Guo Zhendong isto tako u 1/4 finalu dobio je lekciju iz badmintona od povratnika Ameriikanaca Howard Bacha & Tony Gunawana koji su ih dobili sa 21:15 21:14. U biti Vietnamac i Indonežanin, Svjetski prvaci iz 2005 godine.

2. Li Ning China Open Super Series 2010 -
Lee Yong Dae-Jung Jae Sung iz Južne Koreje počeli su godinu sa pobjedom na Koren Openu 2010. Na China Openu razbili su Chai Biao-Zhang Nan sa 21:15 21:12 i prvi je nekineski par koji je osvojio China Open u nizu. Yong Dae je isto tako izjednačio rekord Gao Ling osvojivši pet China Open titule – 3 puta muške parove i dva puta mix sa Lee Hyo Jung.
Tao Jiaming-Tian Qing dobile su finale ženskih parova sa 21:18 21:17. Chen Long default.aspx?id=419 slavit će svoj 22 rođendan 18.01. i vjeruje se da će biti novi ‘Lin Dan’. U 1/2 finalu je dobio u sat i 24 minute trećeg nositelja i svjetskog prvaka Chen Jina dobivši 22:20 18:21 21:18.
Bao Chunlai (27) koji je ove godine osvojio German Open, Bao Chunlai je u 1/2 finalu dobio Du Pengyu (CHN) rezultatom 22:20 21:16.

SVIJET
Chen Jin novi je svjetski prvak, a Lin Dan više nije nepobjediv. Taufik Hidayat je trenutno drugi na svjetskoj rang listi, bio je drugi na Svjetskom Prvenstvu, reklo bi se:"Nije za bacit." Kina je lagano osvojila Thomas Cup, Korea je iznenadila na Uber Cupu. Lin Dan je osvojio Azijske Igre i mlada Wang Shixian. Kina je osvojila sva pojedinačna zlata na Svjetskom prvenstvu u Parizu default.aspx?id=406. Wang Lin osvojila je isto tako svjetsko prvenstvo, ali zbog povrede nije igrala u drugom dijelu godine.

EUROPA
Viktor Axelsen mladi Danac kao juniorski Prvak Svijeta novo je ime Europskog badmintona. Peter Gade i Tina Baun Europski su Prvaci, Danci su ekipnom prvaci Europe u muškoj i ženskoj konkurenciji. Belgija slavi 100 godina badmintona. Regionalni kamp za juniore koji se održava u Zagrebu (28.12.2010 - 04.01.2011) i na kojem sudionici pokazuju zavidnu razinu badmintonske igre dobar je pokazatelj razvoja badmintona u ovom dijelu Europe. Kamp su svojim iskustvom obogatili Francuzi i naša seniorska reprezentacija, a vodi ga Mao Hong uz pomoć domaćih trenerskih snaga.

Pobjednici Copenhagen Mastersa Joachim Fischer Nielsen & Christinna Pedersen

HRVATSKA
Naši dečki osvojili su 13. mjesto na Ekipnom Prvenstvu Europe u Poljskoj dobivši Island i Mađarsku, sa porazima od Danske i Finske default.aspx?id=303. Veseli ulazak i dobar otpor naših na Super Seriju i Svjetsko prvenstvu koje se održalo u Parizu. 44. mjesto na BWF ljestvici Staše Poznanović i Zvonimira Đurkinjaka, te 57. mjesto Zvonimira Hoelblinga i Zvonimira Đurkinjaka u muškim parovima dobar su pokazatelj napretka. Inga Sadaić, Dora Dragčević, Dorotea Sutara, Katarina Galenić i Maja Pavlinić nova je generacija koja osvaja medalje na međunarodnim turnirima do 15 godina, junior Josip Uglešić ove je godine je imao podosta 1/4 finala na svom kontu i trenutno je 7. na listi europskog juniorskog kupa. Čestitke!

BK ZAGREB MAKSIMIR
Za nas godina je počela sa Badminton vikendom na Borčecu gdje imamo jednu odličnu i talentiranu grupu djece. Član našeg kluba i makedonski reprezentativac Vasil Pujovski osvojio je Izrael. Osnovali smo zajedno sa BK "VG" Badminton Caffe ekipnu ligu i započeli sa Kids & Parents serijom parskih turnira. CRO FIT FEST i badminton na pijesku, kao i Sportske igre Mladih pokazale su se kao pun pogodak. Počela je Ženska Interna Badmintonska Liga. Doroteja Brkić osvojila je svoj prvi turnir na Zagrebačkoj ligi. Badminton srijedu do sada je prošlo oko 80 ljudi i uglavnom smo skroz popunjeni. Klubska subota je uvijek puna. Miniton grupa lijepo napreduje. Na stranici je dnevno u prosjeku oko 50 ljudi (sa dnevnim maksimumom od 95 ljudi) s čime moramo biti zadovoljni. Uključeni smo u rad BK "VG" i to kroz zajedničke treninge i zajedničko vođenje turnira kao što je Plišani medvjedić klub se odlično razvija. Sve u svemu odlična godina.

Sretnu Novu 2011 želi Vam Badminton Zagreb & Badminton Europa!