Početna » Odlična atmosfera na Hrvatskom Kupu (mlađi kadeti i kadeti) - Medvedgrad najbolji, Čestitke idu BK Novskoj, a Concordia je položila ispit

Odlična kadetska ekipa BK Novske (13) - sa trenerom profesorom Donaldom Vebleom

16.3.2016 14:30:00 - Bilo je dosta rasprave da li je dvorana Concordie pravo mjesto za odigravanje Hrvatskog Kupa. Naravno da je. Treba napomenuti Concordia je jedina badmintonska dvorana napravljena samo za badminton. Trening dvorana prikladna za manja natjecanja u kojoj smo ove godine imali i finala Prvenstva Hrvatske za seniore. Bila je rezervna varijanta Maxu i Sutinskim vrelima, a u dva dana je pokazala i svoje prednosti. U organizaciji BK Zagreb Maksimir prvi dan 12.03. su igrali kadeti (U-15), a drugi dan 13.03. mlađi kadeti (U-13). Po rasporedu su bili svi mečevi, završili smo unutar predviđenog roka, svi smo bili na okupu u odličnoj atmosferi, i bez tenzija. Istovremeno se održavala i Izborna Skupština Hrvatskog Badmintonskog Saveza koja je prošla u normalnoj atmosferi. Iako bez tribina bilo je dovoljno prostora za sve. Igrački uvjeti bili su odlični i to je jedino bitno u našem slučaju, Ivan Darko Vidaković odradio je vrhunski posao. Dvorana je za razliku od mnogih naših dvorana bila puna i upravo je to prekrasno. BK Medvedgrad se pokazao najboljim; Ira Martinuš do 15, Dora Martinuš i Ivor Zekan do 13, Dora sa Vidom Matanićem, Ira sa najboljim kadetom Bornom Vadljom (Međimurje). Naš Ivan Gotesman bio je srebrni, a mix Ivan Gotesman i Glorija Obadić bili su brončani kadeti. Marin Miše bio je šesti, a Sara Bednjanec osma u mlađim kadetima. Očekuje nas dosta posla, a na rezultat gledamo kao razvojnu stepenicu. Odlični su bili kadeti iz Novske i njima kao najmlađem klubu Čestitamo od srca. Žao nam je što neki nisu htjeli da se turnir ne održi, ali eto prevladao je zdrav razum. Što je održano natjecanje prvenstveno zahvaljujemo predsjedniku Saveza Ratku Galjeru i UO HBS-a.

Sa stranica Hrvatskog Badmintonskog Saveza:

"Zagreb - Ovoga vikenda u organizaciji BK Zagreb Maksimir odigrani su turniri prvoga kruga za kadete i mlađe kadete. U starijoj konkurenciji najbolji su bili Borna Vadlja (Međimurje Čakovec) i Ira Martinuš (Medvedgrad 1998 Zagreb) koji su uz pojedinačne naslove prvo mjesto osvojili i u mješovitom paru. Popis svih slavodobitnika je na turnirskom semaforu. U mlađoj konkurenciji medvedgrađani su osvojili sve tri konkurencije: Ivor Zekan među muškima, Dora Martinuš kod djevojčica, a budući je Dora u paru s Vidom Matanićem osvojila i miks izborila je naslov najuspješnijeg sudionika mlađeg turnira. Opširnije na turnirskom semaforu."